Biurka podnoszone na zamówienie – specyfikacja cenowa

Drewniana ergonomia czy metalowa elektryka?

W dziedzinie biurek podnoszonych z możliwością modyfikacji blatu panuje stosunkowo duże zróżnicowanie. Wynika to zarówno z materiału, z jakiego są one wykonywane (drewniane bądź metalowe), jak również sposób sterowania i konfiguracji (elektryczna bądź ręczna). Pierwszą z grup takich biurek, stanowią konstrukcje drewniane z ręczną regulacją wysokości. Zwykle cechuje je produkcyjna ergonomia – są proste w złożeniu i łatwe w obsłudze, a przy tym dla wielu osób funkcjonalne i przystępne cenowo. Ich cena zaczyna się już od około 500 złotych i w większości przypadków nie przekracza sumy 1000 złotych. Zastosowanym materiałem konstrukcji jest tutaj drewno, które występuje w wielu charakterystycznych kolorach i odmianach, m.in. bukowe, dębowe czy sosnowe. Zazwyczaj mają zastosowanie biurowe, dodatkowo pasują do gospodarstw domowych czy szkół. Spełniają wszelkie podstawowe potrzeby, dające gwarancję bezpieczeństwa w pracy z komputerem, ale nie zapewniają wysokiego komfortu i w wielu przypadkach są po prostu kameralne.

Druga odmiana dotyczy natomiast konstrukcji metalowych, mających elektryczną modyfikację położenia. Charakteryzują się ponad przeciętnym designem – mają rozkładane nogi, a wiele z nich oprócz wysokiej klasy blatów posiada nietuzinkowo wyprofilowane pułki na komputerowe akcesoria. Biurka te z powodu solidniejszej i trwalszej konstrukcji są znacznie droższe od swoich drewnianych odpowiedników . Za jedną sztukę bardzo często trzeba zapłacić powyżej 1000 złotych, a przy wyborze najbardziej profesjonalnych modeli nawet w granicach 3000 złotych. Tego typu modele są praktycznie wykorzystywane przez zawodowych graczy, którzy przede wszystkim stawiają na dużą przestrzeń, swobodę ruchów i jak najwięcej udogodnień. Gamingowe biurka mogą bowiem pomieścić szereg dodatkowych elektronicznych gadżetów, dla których w tańszych alternatywach wersjach brakuje miejsca. Mają one m.in. zawieszki na słuchawki, źródło prądu na zasilanie baterii smartfonów czy laptopów oraz możliwość zdalnej mechanicznej regulacji. Ich obudowa składa się głównie z metali, takich jak cynk, żelazo czy mosiądz.

Autor

  • Od wczesnych lat wykazywał zainteresowanie programowaniem i tworzeniem stron internetowych. Ciągle rozwijał swoją pasję, by stać się najlepszym. Po latach spędzonych na nauce pracuje w znanej firmie IT. jego hobby to tworzenie stron, na których dzieli się wiedzą i doświadczeniem.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Rafał pisze:

    Obecnie mamy bardzo duży wybór biurek gamingowych na rynku, a za dodatkowe wyposażenie nie wiele sie dopłaca, często w droższych biurkach są w standardzie.

  2. Janusz pisze:

    Zamierzam kupić biurko gamingowe na urodziny dla syna, szukam takiego aby miało dodatkową półkę na monitor i było w kształcie litery L.

Dodaj komentarz