Internetowe radio

Radio internetowe ma dwa oblicza. Przede wszystkim prezentuje się jako rozgłośnia, która powstała dla użytkowników Internetu i w Internecie działa. Są to rozgłośnie, których nie można posłuchać w tradycyjnym wymiarze radia. Drugim obliczem radia internetowego, jest wtórne, dodatkowe objęcie rynku przez rozgłośnie tradycyjne, które zdecydowały w ten sposób konkurować o słuchaczy w Internecie. I tak obok siebie istnieje radio Jedynka, Zet, RMF online oraz typowe radio internetowe, istniejące tylko w sieci – Radio Stacja, czy Enigma.

System Serwis
http://www.system-serwis.eu
Firma sprzątająca biura i firmy w Warszawie.
Dbamy o porządek Twojego biura.

Do słuchania radia w Internecie nie trzeba posiadać specjalnego oprogramowania. Można słuchać go od razu, bądź po jednorazowym zainstalowaniu specjalnego formatu. Wszystko w zależności od rozgłośni, jaką wybierzemy.

Radio internetowe, które proponuje trzy kanały muzyczne: główny, hip-hop i disco-polo. Kanał główny to propozycja różnego typu muzyki, tak by żaden gatunek, typ muzyki nie zdążył się znudzić. Radio na którego antenie możesz zamówić utwór, pozdrowić bliskich, przyjaciół, znajomych. Na stronie głównej radia przeczytamy nowinki z branży muzycznej, informacje dotyczące wokalistów, notki o nowych płytach, krótkie recenzje.

Radio internetowe jest rozgłośnią nadającą swoje audycje przez Internet, przesyłającą informację pod postacią strumienia, w formacie MP3, RealAudio czy Ogg Vorbis. Może mieć charakter radia amatorskiego. Zdarza się, że służy jako dodatkowy kanał nadawczy tradycyjnych rozgłośni. Pierwszym radiem internetowym było Radio Net, które powstało pod koniec 1998 roku. Założył je Michał Marciniak, dźwięki były przesyłane poprzez technologię RealNetworks.

Jednym z największych rozgłośni internetowych jest Polska Stacja. Radio ma różne kanały, na których dwadzieścia godziny na dobę można wysłuchać swojej ulubionej muzyki. Rozgłośnia puszcza muzykę podzieloną tematycznie na kanały: tylko rock, party, trax (techno i trance), jazz, biesiada i folk, klasycznie, przeboje we dwoje, muzyka filmowa, itd. Podział ten pozwala na wysłuchiwanie muzyki, takiej na jaką, w danej chwili mamy naprawdę ochotę. Podział tematyczny jest doskonałym rozwiązaniem dla wymagających słuchaczy, którzy mogą decydować czego słuchać, mogą wybierać wśród swojego typu muzyki.

Powiązane