Jak kupić mieszkanie na wynajem?

Wiele osób dysponujących zgromadzonym kapitałem myśli o zakupie mieszkania na wynajem. Rzeczywiście, taka inwestycja może przynieść zyski, które będą sporym dodatkiem do pensji lub nawet mogą sprawić, że będzie to jedyne, zadowalające źródło utrzymania. Jednak zakup mieszkania warto przemyśleć, tak aby było to jak najbardziej opłacalne przedsięwzięcie. Jest kilka ważnych czynników, które mogą wpłynąć znacząco na koszty zarówno zakupu jak i późniejszych zysków.

Na co warto zwrócić uwagę?

 • Lokalizacja Kupując mieszkanie w samym centrum należy przygotować więcej pieniędzy, niż decydując się na takie, które znajduje się dalej, a nawet na obrzeżach. Najemcy cenią spokój i coraz chętniej wybierają mniej popularne dzielnice , a dobry dojazd (w tym komunikacją miejską) w tym przypadku jest ogromnym plusem. Zyski z mieszkania z centrum będą oczywiście wyższe, ale cena na start również adekwatnie większa.
 • Metraż Większe mieszkanie wynajmiemy za więcej. W przypadku wynajmu studentom każdy dodatkowy pokój oznacza dodatkowego wynajmującego, który płaci comiesięczne odstępne. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza w miejscach sąsiadujących z uczelniami.
 • Cena wynajmu Aby ją poznać warto przejrzeć ogłoszenia. Nie może być zbyt wysoka, bo nikt nie będzie zainteresowany wynajmem, ale też musi odpowiadać standardowi – wyposażeniu, stanowi wszystkich instalacji, okolicy. Inwestycja musi się zwrócić.
 • Inne oferty Warto obejrzeć kilka a nawet kilkanaście mieszkań przed dokonaniem wyboru. Może być tak, że pierwsze wyda się idealne, lecz to, które początkowo nie wzbudziło naszego zainteresowania, okaże się jednak bardziej opłacalne. Warto robić notatki i na bieżąco zadawać pytania.

Autor

 • Od wczesnych lat wykazywał zainteresowanie programowaniem i tworzeniem stron internetowych. Ciągle rozwijał swoją pasję, by stać się najlepszym. Po latach spędzonych na nauce pracuje w znanej firmie IT. jego hobby to tworzenie stron, na których dzieli się wiedzą i doświadczeniem.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. Krzysiek pisze:

  Mam już jedno mieszkanie, które wynajmuje obecnie szukam drugiego.

 2. Irek pisze:

  Kupiłem mieszkanie pod wynajem blisko centrum na osiedlu, które cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dodaj komentarz