Rodzinne wyjazdy na narty-gdzie się wybrać?

Nic tak nie scala rodziny jak wspólne wypady. W czasie wakacyjnych urlopów raczej nie ma problemu z zaplanowaniem wycieczek: stoją przed nami otworem piękne plaże, aktywne wypady nad wodę i szereg innych możliwości. Zimą natomiast, zarówno czas urlopowy, którym dysponujemy (najczęściej tydzień lub dwa w trakcie ferii zimowych dzieci) jak i opcje spędzania wolnego czasu ulegają zawężeniu. Najczęstszym pomysłem na zimowy wyjazd rodzinny okazuje się być wyjazd na narty. Gdzie się wybrać i na co zwracać uwagę przy planowaniu wypadu na narty?

Jedziemy na narty! Na co zwrócić uwagę planując wyjazd?

Przy planowaniu wyjazdu na narty warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników takich jak opinie o ośrodku do którego chcemy się udać, jego infrastrukturze i zapleczu gastronomicznym. Należy przyjrzeć się kwestii stoków narciarskich: czy są szerokie, odpowiednie dla rodzin z dziećmi , czy będziemy mogli liczyć na pomoc instruktorów narciarstwa i animatorów, a także czy na miejscu będziemy mogli skorzystać z wypożyczalni sprzętu, by nie pakować ze sobą wszystkiego w drogę.

Polska czy zagranica? Gdzie najlepiej wypoczniemy na nartach całą rodziną?

Najtrudniejszą decyzją przed którą zostaniemy postawieni jest wybór miejsca, w które się udamy aby szusować na nartach. Polska od lat kusi wieloma dobrze zorganizowanymi stokami krajowymi. Wśród najpopularniejszych ośrodków narciarskich w naszym kraju prym wiodą resorty i stoki w Białce Tatrzańskiej, Czarnej Górze, Szklarskiej Porębie, Wiśle czy Szczyrku.Trasy osiągają tu długość nawet 12 kilometrów, a ceny jednodniowych karnetów zaczynają się nawet od 70 złotych. Kusi także dobrze rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna. Jeżeli nam to nie wystarcza, a przy okazji chcemy zwiedzić kawałek Europy warto postawić na narty w Europie. Włoski ośrodek Livigno dzierży od lat palmę pierwszeństwa jako najczęściej wybierany kurort narciarski dla rodzin z dziećmi. Tuż za nim plasuje się Flachau-bardzo nowoczesny ośrodek w Ziemi Salzburskiej, z całym zapleczem szkoleniowym i idealnie rozwiniętą infrastrukturą. Jeżeli natomiast nasze dzieci dopiero zaczynają przygodę z nartami warto obrać kierunek na czeski Harrahov. Tamtejsze szkółki narciarskie dla najmłodszych od kilku lat cieszą się niesłabnącym uznaniem.

Autor

  • Od wczesnych lat wykazywał zainteresowanie programowaniem i tworzeniem stron internetowych. Ciągle rozwijał swoją pasję, by stać się najlepszym. Po latach spędzonych na nauce pracuje w znanej firmie IT. jego hobby to tworzenie stron, na których dzieli się wiedzą i doświadczeniem.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. Ola35 pisze:

    Mam 4 dzieci, każdy rodzinny wyjazd to nie lada wyzwanie nie tylko logistyczne. Staram się z nimi pojechać gdzieś na wakacje i ferie, głównie są to Bieszczady lub Zakopane. W tym roku zamierzamy naszą gromadkę nauczyć jeździć na nartach…Będzie to nie lada wyzwanie:)

  2. Kinia pisze:

    Też bym chciała wyjechać za granicę zobaczyć Alpy… Niestety mnie na to nie stać i zawsze urlop spędzam w kraju, albo pod na miotem albo u rodziny:(

  3. PaniQ pisze:

    Potwierdzam Livigno jest super ośrodkiem dla rodzin z dziećmi, ośrodek lezy pomiędzy dwoma zboczami dzięki temu każdy może wybrać zjazdy w zależności od swoich umiejętności, Super jest to że zawsze świeci słońce i jest przepiękne krajobrazy oraz w Livigno mamy niższe ceny -nie ma VAT ani akcyzy:)

Dodaj komentarz